Skúsenosti z posilňovne pri chudnutí

Asi najdôležitejšia skúsenosť pri snahe schudnúť je prekonanie strachu vojsť do posilňovne. Ak ste tuční, zrejme pociťujete rozpaky. Môžem tam ísť? Nevysmejú ma? Budem tam vyzerať trápne.

Nič z toho nie je pravda. Tiež som mal tieto pocity. Je to len obyčajný strach z neznámeho.

Odporúčam vám, pre prvú návštevu posilňovne si nájdite spoločníka. Niekoho, kto sa vyzná, alebo si objednajte osobného trénera. Investícia možno 10 eur do trénera sa vám vráti. Jednak zmierni váš strach a druhak vám ukáže čo vlastne máte robiť.

  • Ak chcete schudnúť, ukáže vám vhodné kardio cviky.
  • Naučí vás niektoré cviky na strojoch alebo s činkami. Na chudnutie nutné nie sú, ale pre dobrú kondíciu áno.
  • Naučí vás správnu techniku dýchania a to, ako robiť cviky bezpečne.
  • Podporí vás, keď vaše telo bude (po prvých sekundách cvičenia) kričať už dosť.

Ak chcete schudnúť, utekajte cvičiť. Viem jedno: nechce sa vám. A viem aj druhé: Ak sa prekonáte a pôjdete, odrazu to už bude ľahké. Najťažšie je prekonať lenivosť a zbaliť sa na odchod z domu. Toto je moja najdôležitejšia skúsenosť z posilňovne. Keď už ste tam, cvičenie je akosi samozrejmé. Všetci tam niečo robia a tak aj vám to pripadne normálne.

Ideálne ak ich skombinujete a to sa dá pomerne ľahko zariadiť ak cvičíte SM systém. Toto cvičenie v sebe kombinuje viacero cvičení naraz, takže aj krátke cvičenie SM systému vám dá naraz viacero benefitov.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.