Ktoré 3 nápoje sa oplatí často piť a prečo?

Možno teraz čakáte, že prerozprávam ten vtip, ktorý vám povie každý realitný agent. Totiž odpoveď na otázku, ktoré tri faktory sú pri kúpe nehnuteľnosti najdôležitejšie? 1. Poloha. 2. Poloha. 3. Poloha. Tak by sa dalo povedať, že na otázku najvhodnejšej tekutiny pre pitný režim a chudnutie odpoviem voda, voda a voda. Nespravím to, aj keď by to bolo presné.

  1. Voda. Vodu v pitnom režime nie je potrebné predstavovať. Je to asi najspoľahlivejšia voľba.
  2. Zelený čaj. Alebo ovocný. Čaj môžete použiť v prípade, že sa vám voda nepáči. Zelený čaj navyše obsahuje kofeín, takže môžete byť o niečo čulejší.
  3. Čerstvé zeleninové a ovocné šťavy. Málo naraz, ale často. Popíjaním štiav sa dajú do tela prepašovať rôzne užitočné látky. Trebárs cviklová šťava môže byť dobrým nápadom. Pozor však na množstvo. Pri chudnutí si ich dávajte len malé dávky, pretože sú sladké. Môžete ich zriediť s vodou.

Možno vám tento tip príde vhod, najmä ak chcete schudnúť. Potom je dobré aby ste pri mierne obmedzenom energetickom príjme aj v nápojoch dodávali telu rôzne priaznivo pôsobiace látky.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.