Husté! Čím redší nápoj, tým lepšie

Neraz ste už asi počuli návrh, aby ste si v rámci pitného režimu dali... A potom zaznie: dajte si kakao, džús, kolu, energetické nápoje, fresh zo zeleniny, čaje, minerálku, malinovku, víno alebo pivo (!)... Nič z týchto radovánok sveta nie je celkom ideálne, ako pitný režim. Čaj by sa ešte dal ako tak prijať ako alternatíva.

  1. Na pitný režim je ideálna voda. Čistá, bez bubliniek.
  2. Druhým v poradí bude čaj. Výhodné je piť zelený čaj, ak nemáte problémy so srdcom, alebo zaspávaním. Alebo ovocný čaj. Akosi samozrejme sa rozumie, že hovoríme o čaji bez cukru, dúfam.
  3. Minerálky nie sú určené na bežné pitie, ale skôr na špeciálne účely. Bublinky v pitnom režime sú skôr na prekážku.
  4. Malinovky, kola, energetické nápoje sú spravidla plné cukru a zvyčajne aj chemikálií. Pašujú tak okrem pitného režimu do tela aj iné látky, než ste zamýšľali. Sú to skôr potraviny, než nápoje.
  5. Džúsy pri troche šťastia aspoň neobsahujú chémiu. Aj keby boli bez pridaného cukru, toho prirodzeného z fruktózy obsahujú viac, než dosť. Nepiť ak chcete chudnúť. Ak už, tak zriedené.
  6. Odšťavená zelenina síce znie ako skvelý a zdravý nápoj, ale nie je. Je to skôr jedlo, pretože obsahuje pomerne veľa energie. Ak nechcete priberať, treba toho vypiť len pomerne málo.
  7. Mlieko, kakao a podobné husté nápoje sú už jedlo.

Pitný režim teda znamená popíjať vodu. Nechutí vám? Nevadí. Zvyknete si. Za pár týždňov ani nebudete veriť, že ste mohli niekedy piť niečo iné. Verte mi, sám som bol závislý od kokakoly, stiahol som 3 litre denne. Pár dní trvá kým si človek odvykne, ale potom je všetko v norme. Keď budete chudnúť s dobrým pitným režimom, výsledky tým mierne urýchlite.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right