Športová inšpekcia: 3 príčiny prečo necvičíme

Ani vám sa včera nechcelo cvičiť? Veru, málokomu sa chce. Tak čo s tým spravíte dnes? Ak chcete schudnúť, musíte cvičiť, toto pravidlo je dobré stále si pamätať. Cvičenie pomáha nielen schudnúť, ale zlepší aj kondíciu.

  1. Necvičíme preto, lebo na to nemáme čas.
  2. Necvičíme preto, lebo sa nám nechce.
  3. Necvičíme preto, lebo nevieme, nakoľko je to dôležité.

Prvé dve príčiny sú v podstate výhovorky.

  • Pokiaľ na cvičenie nemáte čas, tak je jasné, že ho nepovažujete za tak dôležitú vec, ako niečo iné. Čo iné robíte v čase, kedy by ste sa mohli venovať športu? To je pre vás asi dôležitejšie. Ak chcete schudnúť, tak šport je nutný!
  • Lenivosť je ďalšia častá príčina. Je to ľudské. Aj zvieracie. Živé tvory sú nastavené tak, že ak môžu, tak budú odpočívať, alebo robiť niečo čo ich baví, aj keď to nie je pre prežitie potrebné. Pokiaľ potrebujete schudnúť, alebo chcete byť zdraví, budete sa k cvičeniu musieť prinútiť, aj keď sa vám nechce.
  • Význam športu je chronicky známy. Všade počúvate o tom, ako je dôležité cvičiť. Napriek tomu si mnoho ľudí neuvedomuje niektoré priame súvislosti. Trpia obezitou a chcú schudnúť, ale nevedia aké druhy cvičenia by mali v tej veci robiť. Majú bolesti chrbta ale nevedia, že to je spôsobené nevyhovujúcou kondíciou. A podobne.

Poznáte teda najčastejšie príčiny prečo necvičíme. Chcete schudnúť? Tak dosť výhovoriek.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.