Ktoré cviky zaručia schudnúť z problémových partií

Ženská postava má typický tvar. Oproti chlapovi sa líši väčšími prsiami, väčším zadkom a bokmi.

Týmto samozrejmým tvrdením som začal zámerne. Veľa žien dnes túži mať štíhly zadok a žiadne boky. Taká postava sa dnes považuje za sexi. Potom sa stane, že nečakane veľa štíhlych dievčat chce schudnúť z normálnej ženskej postavy na postavu anorektičky. Pokiaľ sa vás to týka, mám tu niekoľko rád.

Tieto ženy často vidíme v posilňovni, ako sa snažia schudnúť. Trápia svoj zadok a stehná na stepperi, alebo niektorom z bicyklov. Vychádzajú z predpokladu: „Mám veľký zadok a stehná, som tučná. Ak budem cvičiť svaly v oblasti zadku a stehien, schudnem.“ Potom už makajú ako rozumu zbavené. A veru, tak trochu asi zbavené toho rozumu aj sú. Konajú totiž na základe chybného predpokladu.

  1. Ak máte väčšie stehná a zadok, nemusí to znamenať, že ste tučná!
  2. Ak budete intenzívne cvičiť zadok a stehná, zväčšíte si túto oblasť o nové svaly.
  3. Ak drastickou diétou schudnete, skôr alebo neskôr získate zadok a stehná nazad, stráži to genetika a tá nepustí.
  4. Riešením je cvičiť iné telesné partie, najmä ramená.

Ak sa teda chcete zbaviť veľkého zadku a stehien na stepperi, pozastavte sa. Čo robia kulturisti, aby im narástol niektorý sval? Cvičia ho. Ak máte veľký zadok a chcete ho zmenšiť (čo sa aj tak nedá) pomôže ak budete cvičiť cviky „na zadok“?

  • Cviky na brucho je dobré aspoň vyskúšať, pretože uvoľnená brušná stena vám nerobí dobre.
  • Cviky na chrbát zas pomôžu zlepšiť držanie tela.

Pokiaľ teda nie ste spokojné so svojou postavou, v posilňovni cvičte skôr ramená. Ak vám postava v hornej časti spevnie, vyvážite tak opticky ten „nepomer“. Nebojte sa, bicepsy si takým cvičením veľmi nezväčšíte.

No a na záver tip: neporovnávajte sa s modelkami. Je isté, že niektorým chlapom sa páčia malé zadočky. Ale je aj kopa takých, ktorí ocenia ženskú postavu. Dbajte aby ste nemali veľké brucho. Obezita nie je estetická, ani zdravá. Ale normálna ženská postava nie je dôvod na to aby ste sa mali pokúšať schudnúť.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right