Je zumba najrýchlejší spôsob ako schudnúť?

Zumba je komplexný, dynamický pohyb v rytme. Je to niečo medzi tancom a cvičením. Chytľavá hudba stimuluje k pohybu a inštruktorka vás k nemu nabáda mikrofónom. Dnes sa zumba stala pomaly synonymom športu na chudnutie. Ak chcete vedieť koľko sa spáli energie rôznymi druhmi pohybu, tento článok je o tom.

Pokiaľ týmto spôsobom vybíjajú energiu mladé a štíhle ženy, je to asi dobrý nápad a celkom príjemný zážitok pre všetky zúčastnené a prípadne aj okolostojacich. Tým státím nemyslím nič zlé.

Ak ale chcete schudnúť, niekde v oblasti brucha máte navyše možno 10 a možno oveľa viac kíl. Potom je rýchly pohyb a prípadne skákanie veľmi zlý nápad. Mohlo by sa stať, že si poškodíte kĺby, alebo natrhnete nejakú šľachu. Nič horšie, ako snažiť sa schudnúť zumbou a odísť pre prudkú bolesť v kolene. Prípadne zistiť, že ste si ho poškodili navždy.

Zumba je trocha háklivá aj preto, že tempo je oveľa vyššie, než by sa pri chudnutí hodilo. Ak cvičíte príliš tvrdo, telo nebude na energetické krytie používať až tak ochotne tuk, skôr cukor. Počas takého cvičenia teda schudnete o niečo menej, než by ste za rovnaký čas zvládli pri rýchlej prechádzke. Navyše po takom tréningu vás môže prepadnúť taký vlčí hlad z hypoglykémie, že zožeriete všetko čo sa vám zmestí do úst. To je pre chudnutie ten najhorší základ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Husté! Čím redší nápoj, tým lepšie

Kto by to čakal! Najmastnejší syr je vhodný aj pri chudnutí?