Dá sa športovať zadarmo a schudnúť?

Samozrejme, že áno. Dokonca to bude najprirodzenejší spôsob športu pre naše telo a aj na chudnutie. Je to chôdza. Stačí, ak začnete chodievať na rýchle prechádzky na chudnutie a už to samo spôsobí, že začnete chudnúť.

Pokiaľ ste sa doteraz nehýbali, začnite pozvoľna. Dajte si 10 minút. Zajtra 15 minút. A tak ďalej. Až sa dostanete niekam ku hodine denne. Takisto tempo je dobré spočiatku mierniť. Neskôr rýchlosť pridávajte a to až do takej, aby ste počas chôdze boli mierne zadýchaní. Mali by ste vedieť hovoriť, ale nie celé dlhšie vety.

Hmmm. Teraz si uvedomujem. Oklamal som vás. Chôdza nie je zadarmo. Tým pádom ani chudnutie pomocou chôdze. Na chôdzu potrebujete dobré tenisky. Pri pravidelnej chôdzi totiž značne zaťažujete chrbticu a kĺby. Najmä ak idete v lacnej obuvi. Ak teda nie ste celkom odkázaní, kúpte si bežecké tenisky. Cena nad 100 eur vám možno vyrazí dych, ak ste ešte nikdy také tenisky nemali. No rozdiel pocítite rýchlo.

V dobrých teniskách zistíte, že nie sú bolesti kĺbov, ani chrbtice. Takže schudnúť zadarmo sa síce dá, ale oveľa lepšie bude, ak si na to kúpite vhodnú obuv. Prípadne aj trekové paličky, alebo paličky na nordic walking. S nimi sa vám podarí schudnúť o niečo rýchlejšie.

No a keď už rozoberáme to chudnutie zadarmo. Hmm. Aj športtester je dobrá vec. Môžete si kontrolovať tepovú frekvenciu a schudnúť tak oveľa účinnejšie.

Tak to poďme zrátať. Dobré tenisky s riadnymi vložkami 150 eur, paličky 50, športtester tiež. Nejaké oblečenie a hneď tu máme 300 eur len tak praskne. Najhoršie je, že také tenisky časom zoderiete. Sú určené asi na 1000 kilometrov. To pri dennom priemere zhruba 10 kilometrov chôdze môže trvať pol roka.

Do kelu! Drahý špás také chudnutie zadarmo. Však? Ale zas o to menej zjete maškŕt.

Miro Veselý
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: