Užite si relaxačnú masáž

Chudnutie sa vo väčšine prípadov spája s drastickými zásahmi do života. Drastické diéty, smrtiaci šport a ak chcete sladkosť, tam je jeden list ľadového šalátu. To však je veľmi chybný prístup. Drastické opatrenia síce majú rýchle účinky, ale rýchlo sa aj zunujú. A tak jediným výsledkom je jojo efekt.

Ak chcete schudnúť, spomaľte svoje životné tempo. Pravidelné jedlo, pravidelný tréning a relaxácia vám dajú viac. Navyše tým, že takýto životný štýl je príjemný, vydržíte ho dlhodobo.

Relaxačná, ale aj športová masáž môžu zlepšiť nielen kondíciu vášho tela, ale aj navodiť rýchlejšiu látkovú výmenu v podkoží či svaloch. Pokiaľ sa pravidelne venujete športu, určite zvážte zaradiť do života aj športové masáže. Také, ktoré navodia relaxáciu tých svalových partií, ktoré často zaťažujete. Určite veľmi prospeje relaxačná masáž chrbtice. Môžete skúsiť aj reflexnú masáž chodidiel, niekedy dokáže doslova zázraky.

Okrem takýchto druhov masáže však môžete siahnuť aj po trocha exotickejších druhoch regenerácie. Moja kamarátka PhDr. Nina Jassingerová už roky poskytuje shiatsu masáže. Spýtal som sa jej, aké skúsenosti má u klientiek, ktoré okrem iného chcú, alebo potrebujú schudnúť. Povedala: "Hlboký relax, ktorý nastáva v záverečnej uvoľňujúcej časti shiatsu, umožňuje často hlbšiu regeneráciu vnútorných orgánov i psychiky ako bežný spánok. Navyše sa masívnejšie vylučujú známe "hormóny šťastia" a ľudia sú už po niekoľkých shiatsu schopní zažívať a naplno vnímať oživujúce a liečivé stavy blaha. Absolútnou špecialitou je shiatsu obohatené o zvukovú masáž s liečivými vibráciami gongu, spievajúcich mís a iných nástrojov."

Pohoda, pokoj a regenerácia. Tieto slová u mnohých ľudí chýbajú v dennom živote. Masáž sa tak neraz môže stať tým mostíkom, ktorý vás z bežného stresu prenesie do pokojnejšieho stavu mysle. Tak sa vám lepšie bude vnímať aj rozdiel, čo je v živote dôležité a čo podružné. Takéto poznanie niekedy môže celkom zmeniť smerovanie života.

Možno vám ešte príde vhod aj moja skúsenosť s masážami. Keďže za pár mesiacov budem mať 50, telo už neslúži tak, ako pred tridsiatimi rokmi.

  • Poriadna športová masáž je príjemná a ak máte za sebou sériu tvrdších tréningov, odídete z nej pružnejší a ľahší.
  • Masáž chrbta je tiež užitočná skúsenosť. Zistíte, že po masáži sa odrazu hýbete oveľa ľahšie. Je zaujímavé, ako veľa môže ovplyvňovať táto telesná oblasť.
  • Skúšal som aj shiatsu masáž. Je fakt, že je postavená tak, že človek zabudne na okolie. Asi po 15 minútach masáže som sa prebral a ukázalo sa, že prešli 2 a pol hodiny.

Hovorí sa, že vyťažení ľudia by sa mali venovať relaxácii, aspoň pol hodinu denne. Ak na to nemáte čas, v takom prípade potrebujete hodinu denne. Ak ale máte nejaké bolesti chrbta či inej časti tela, potom je lepšie riešiť to s lekárom.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right