Veľké tajomstvo ako nebyť hladný

Skúste si pozrieť do časopisov a televízie, či tam nájdete túto informáciu. Obávam sa, že nie. Dozviete sa, že na chudnutie sa dajú kúpiť tabletky, liposukcia, špeciálne cvičenia v rôznych štúdiách. Inými slovami zaplaťte nám a my vám dáme nádej, že možno trocha schudnete. Chcete trocha a na chvíľu schudnúť? Potom naozaj zaplaťte.

Ak to ale myslíte vážne, najlepšie čo môžete spraviť bude, ak si dáte záväzok. Jesť zeleninu pred každým jedlom. Bez výnimky. To samo o sebe úplne stačí na to, aby ste necítili hlad. Akonáhle nebudete cítiť hlad:

  • Skončia aj chute po sladkostiach.
  • Ľahko odoláte maškrtám.
  • Telo má signál, že netreba šetriť energiou, keď je sýte.

Žiaľ, tento trik na chudnutie je tak jednoduchý, že sa nám až nechce ho dodržiavať. Je nepohodlné čistiť kaleráby a chrúmať stopkovaný zeler. Ak však chudnutie beriete vážne, toto je najdôležitejší tip, ktorý si musíte zapamätať.

Pred každým jedlom zjedzte najskôr zeleninu. To stačí u mnohých ľudí ako jediné opatrenie na chudnutie.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.