Toto sa vám môže hodiť do vrecka, ak chcete schudnúť

Pýtate sa ako schudnúť? Odpoveď je jednoduchá. Musíte pravidelne jesť! Každé 3 hodiny jedno jedlo. Alebo radšej jesť ešte menšie jedlá ale každé 2 hodiny. To je spoľahlivý návod na to ako schudnúť.

Žiaľ, nie je to v praxi tak jednoduché! Často sa stane, že máte dlhú cestu v aute. Alebo schôdzu. Alebo ste vo výrobe a celé hodiny ešte potrvá, kým bude oficiálna prestávka na jedlo. Čo zjesť?

Vo vrecku alebo v kabelke môžete nosiť rôzne záchranné jedlá. Tie vám umožnia, aby ste sa najedli rýchlo v čase, kedy nie je poruke plnohodnotné jedlo.

  • Proteínové tyčinky. Kúpite v športovom obchode. Voľte také, ktoré majú minimum pridaného cukru.
  • Tyčinky ako náhrada stravy. V športovej výžive kúpite aj tyčinky, ktoré nahradia jedno jedlo.
  • Nápoje ako náhrada stravy. Kúpite v lekárni. Fľaštička nahradí plnohodnotne jedno jedlo. Nutridrink, Ensure, Prosure a podobné.
  • Sójové vločky. Kúpite v potravinách. Sú mimoriadne sýtivé.
  • Ľanové semaná. Ťažšie sa jedia, ľahko sa rozsypú, ale ak pohryziete za hrsť, zabudnete na hlad. Pritom obsahujú mimoriadne veľa užitočných látok pre zdravie. Niektoré z týchto látok dokonca podporujú chudnutie.

Týchto niekoľko tipov na chudnutie vám môže prísť vhod. Nemusíte nosiť všetko naraz. Stačí ak máte poruke jednu z možností. Napríklad v aute zopár fľaštičiek výživy. V kabelke zo dve tyčinky. Potom keď príde čas najesť sa, máte čoho. Stačí oznámiť, že potrebujete ísť na WC a cestou sa najete.

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu všetky informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.