Dobrú chuť: raňajky s ovsenými vločkami

Veľa žien sa prekrižuje, keď sa povie kaša z ovsených vločiek. Apage Satanas! „Kaša? Chcem schudnúť, nie pribrať“. Je to dobrý názor?

Strach zo sacharidov stále pretrváva. Pritom nie je opodstatnený. Ani v prípade, že chcete schudnúť. Len treba rozlišovať medzi pomalými sacharidmi a rýchlymi.

Ak sa ráno riadne nenaraňajkujete, možno máte pocit, ako dobre ste začali deň. Aký fajn základ do „počtu kalórií“ je nič na úvod. Žiaľ, pravda je iná. Ak si spravíte bilanciu, cez deň bez raňajok toho priebežne pozbierate oveľa viac, ako keby ste sa ráno nasýtili. Fakt. Overené.

Ak teda chcete schudnúť, spravte si každé ráno kašu z ovsených vločiek. Predtým než začnete variť alebo jesť zjedzte niekoľko orechov. Tuk v tele potrebujete. Hrsť vločiek, hrsť ovsených otrúb (bežne dostať v hypermarketoch) hrsť pšeničných alebo ražných otrúb. Otruby spôsobia, že kaša sa bude viac trhať, ako ťahať. Navyše bude mimoriadne sýta. To uvarte vo dvoch deci vody. Môžete dať lyžičku stévie ak máte radi sladkú kašu. Hoďte tam zopár sušených sliviek a máte skvelé raňajky. Potrebujete ich aj keď musíte chudnúť.

K tomu nejaký kaleráb, alebo iná zelenina a nič také ako hlad nebudete cítiť. Tak sa vám bude dariť chudnúť efektívne, bez hladu a bez únavy.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right