Brutál: najviac kalórií v tele žerie mozog

Aj vy chcete schudnúť a uvažujete o tom, že najlepšie by bolo rozbehnúť sa do schodov? Alebo dvíhať činky? Nech telo čo najviac spáli. Pritom sa ukázalo, že ak vás zaujíma spotreba energie, tak vyše 20% telesnej energie spotrebuje len mozog. Pritom tvorí len 2 percentá telesnej hmotnosti. To by bolo niečo, mať tak dva, alebo tri mozgy. To by sa nám chudlo a rozmýšľalo. Žiaľ, rozmýšľanie nám schudnúť nepomôže. Iba že by ste rozmýšľali o tom, čo zjete a ako si zacvičíte.

Aby vám mohol mozog dobre fungovať, potrebuje mu na to vytvoriť podmienky.

  1. Energiu. Potrebuje glukózu. Jedzte stravu obsahujúcu pomalé sacharidy. Ovsenné vločky, celozrnné pečivo a cestoviny, strukoviny. Z nich telo vie vyrábať glukózu v pomalom tempe. Pomalé tempo je fajn, lebo tak dostáva mozog vyvážený prísun energie po celý deň.
  2. Krv a v nej kyslík. Túto podmienku zaistíte pravidelným športom. Tým posilníte srdcovocievny systém, dýchanie, kondíciu.
  3. Ciele. Uistite sa, že ste si v živote nastavili ciele, ktoré vás inšpirujú a stimulujú. Nuda, či pasívne prečkávanie života pred televízorom je plytvanie.

Je jasné, že ak budete tuho rozmýšľať, asi vám to nepomôže schudnúť. Je to však zaujímavá informácia. Ak už máte mozog zapnutý, je výhodné, ak budete rozmýšľať o niečom, čo je užitočné pre vás. Nenechajte mozog pomaly hnisať pred televízorom.

Chcete podporiť činnosť mozgu a zlepšiť si pamäť? Poraďte sa s lekárom. Možno vám odporučí použiť  výživový doplnok obsahujúci štandardizovaný extrakt z ginko biloba. Podčiarkujem slovo štandardizovaný. Nekupujte všakovaké lacnejšie výťažky „obsahujúce“ ginko. Môžu obsahovať malé až neúčinné množstvo účinnej látky. Ak vám to lekár odsúhlasí, možno vám odporučí niektorý z prípravkov na predpis.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right