5 faktov o chudnutí, ktoré môžu zaujať vášho partnera

Tento článok síce píšem pre ženy, ale ak si ho prečíta aj muž, bude to mať z prvej ruky :-)

Až pričasto sa ma ženy pýtajú, ako presvedčiť partnera / manžela, aby schudol. Odpoveď ich nepoteší. Chudnutie musí vychádzať z toho človeka, ktorý chudnúť chce.

Namiesto klobásky môžete dať partnerovi tofu. Obávam sa, že by to nejedol. Pri chudnutí je jednoducho nutné, aby sme mali celkom inak zloženú stravu. Presne tie veci, ktoré vášmu partnerovi najviac chutia sa podpisujú na jeho bruchu. Ak je s vami ochotný diskutovať, môžete mu odporučiť niekoľko bodov.

  1. Zaistiť striktne pravidelnú stravu. Ak váš partner nejedáva pravidelne, treba to zmeniť. Niekedy len samotná pravidelná strava stačí na to, aby ste začali chudnúť. Príkladom môže byť ak ste na dovolenke s plnou penziou. Obrovské porcie, možno aj nie celkom vhodné jedlo. Ale pravidelné. K tomu trocha pohybu a vrátite sa o pár kíl ľahší. Ak pravidelnosť nestačí:
  2. Odstrániť cukor a sladkosti. Preč všetko čo je sladké a to vrátane nápojov. U mnohých mužov úplne stačí tento zásah do výživy a prestanú priberať.
  3. Ak to nestačí, potom treba odstrániť slaný tuk. Niektoré jedlá sú ako droga. Zemiakové lupienky, slané oriešky, slané tyčinky, klobásky, saláma, syry. To sú prevažne slané a často aj nečakane mastné jedlá. Ich odstránenie pomôže aj tým, čo majú vysoký tlak krvi. Po tomto zásahu by už mala chudnúť väčšina tučnejších chlapov.
  4. Ak by nie, potom je na rade pivo. Akékoľvek, vrátane nealkoholického. Preč. Tak isto alkohol. Ak to musí byť, tak občas pohár červeného vína, najviac však dva.
  5. Ďalším krokom k štíhlosti je pohyb. Najlepšie by bolo denne sa hýbať trocha a niekoľkokrát do týždňa v posilňovni, na prechádzke, alebo na bicykli.

Skúste vášmu partnerovi ukázať túto stratégiu. Je to metóda postupných krokov. Ak si chce zmenšiť brucho (to chce každý chlap, ale neprizná sa vždy) chce si ho zmenšiť bez námahy. Možno ho zaujme, že v tomto postupe sa nemusí hneď vzdať všetkého, čo má rád. Je to experiment, ako ďaleko treba zájsť na to, aby sa mu stiahol opasok.

  • Najskôr skúsite, či nestačí pravidelná strava. Vyskúšajte si ako inšpiráciu môj jedálniček na chudnutie. Ale začať môžete aj tým, čo jedávate bežne, len jedávajte úplne pravidelne. Niekedy to stačí. O dva týždne zmerajte pás. Ak sa nezmenil, nasleduje krok .
  • Zo stravy treba vylúčiť všetko, čo je sladké. Ak to nestačí...
  • Treba odstrániť aj slané maškrty. U niektorých mužov to môže byť naopak – ak nejedávajú sladkosti, tak jedávajú slanosti.
  • Ak muž pije pivo, rastie mu z toho brucho. Pivo má vysoký glykemický index a ak ich zo dva vsiakne, ihneď sa vrhne na slané dobroty. Preto je pri chudnutí akýkoľvek alkohol nevhodný. Alkohol je zdroj energie bez živín, ktorý navyše oslabuje vôľu.
  • Nuž a nakoniec treba aj nejaký ten pohyb.

Tieto opatrenia fungovať budú. Žiaľ, rozmaznaný a pohodlný muž vám ich často odmietne prijať. Bude mať mnoho výhovoriek, prečo sa to nedá. Napríklad tú rozprávku, že u chlapa na kráse nezáleží. Potom ste v podstate bezmocná. Aj keby ste z bytu odstránili všetky nevhodné potraviny, on si ich asi donesie. V takom prípade treba dúfať, že neskôr na to hádam príde aj sám.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right