Vrátia vám peniaze za podvodnú diétu?

Neraz sa dajú v časopisoch vidieť reklamy sľubujúce rýchle chudnutie. Vy chcete schudnúť a koketujete s nápadom kúpiť si taký preparát, výrobok, stroj. Čokoľvek, čo by vám pomohlo schudnúť. Aj tušíte, že to nemôže byť pravda. Že to znie pridobre.

Ak niečo vyzerá príliš dobre, zvyčajne je to podvod.

Napriek tomu váhate. Potom si všimnete, že v reklame stojí, že vám vrátia peniaze, ak nebudete spokojní. A to neraz rozhodne. Chcete a nedarí sa vám schudnúť a tak skúsite šťastie s niektorým preparátom, alebo strojom. Veď v najhoršom vám predsa vrátia peniaze.

Vrátia vám peniaze?

To je rôzne. Pozrite si niekoľko inzerátov. Potom si dajte do vyhľadávača firmy, ktoré danú službu ponúkajú. Čo sa o nich píše (okrem reklám)?

  • U nefungujúcich výrobkov zvyčajne okrem reklám, ponúk a zliav nenájdete nič. Už to by vám malo byť veľmi podozrivé.
  • U podvodov väčších rozmerov často nájdete diskusiu o problémoch. Neraz zistíte, že firma ktorá na Slovensku veselo podniká už u susdov možno čelí trestným oznámeniam. Tam o vrátení peňazí ani neuvažujte. Ani o tom, že by sa vám podarilo vďaka tomu schudnúť.
  • Ostatné prípravky a produkty sú zvyčajne seriózne a peniaze vám asi vrátia.

Ako je to ale s vracaním peňazí?

Dosť často tak, že absolútna väčšina ľudí sa nepokúsi získať svoje peniaze späť. Chcú schudnúť a kúpia si nejakú hlúposť. V momente kúpy je to často veľa peňazí. No ako plynú dni, iné povinnosti zmiernia bolesť zo straty peňazí. Potom príde preparát na chudnutie. Ďalšie dni a ďalšie dni. Nechudnete? Veď aj vy máte maslo na hlave. Čo tá výnimka u kolegu? Čo tie koláče u svokry?

Jednoducho prejde nejaký čas, výsledok žiadny. Mali by ste právo taký prípravok na chudnutie vrátiť. Ale to by znamenalo hľadať nejaký vhodný obal, aby to zobrala pošta. Niekde vyhľadať potvrdenku, adresu, záruku... Ísť na poštu. Pre zamestnaného človeka je to priveľa úloh. Zabili by ste aj hodinu a hodina vášho času má často vyššiou cenu, ako ste dali za onen podvod.

A tak vlastne nič nereklamujete. Oni by vám peniaze vrátili. Možno obratom, možno by to ešte skúsili nejakou umelou obštrukciou zdržať. No a takto sa chová väčšina zákazníkov. Preto sa tak darí inzerátom na chudnutie, ktoré ponúkajú nefungujúce preparáty.

Mimochodom: všetci serióznejší predajcovia vám peniaze naozaj vrátia. Po desaťročiach testovania sa dá povedať: sľub vrátenia peňazí je silný marketingový impulz. Mnohí sa vďaka tomu rozhodnú pre kúpu. No peniaze nazad chcú jednotky percent zákazníkov aj keby produkt bol mizerný. Takže takto sa zvyčajne správa spotrebiteľ. V 95 - 99 percentách prípadov nežiada peniaze späť.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right