Šialené recepty na chudnutie

Žiaľ, tento článok sa týka až príliš často ľudí, ktorí nemajú chudnúť vôbec! Detí. Obezita u detí je dnes na vzostupe. Dievčatá v pubertálnom veku často začnú blázniť s diétami a zničia si tak celý život. Tvrdá súťaživosť medzi teenagermi niekedy vytvára tlak. No a tieto deti nemajú zo školy žiadne reálne informácie o strave. Ako by aj? Školské jedálne varia ako pred 50-timi rokmi. V školách sú automaty na sladkosti. V takom prostredí to nemusí byť ľahké.

Ak listujete ženskými časopismi, občas natrafíte na šialené návody na chudnutie. Viem, schudnúť nie je ľahké. Pritom každá žena ktorá by schudnúť chcela to chce rýchlo. Preto potom vznikajú rôzne trafené postupy. Ktoré z nich sú top najhlúpejšie?

  1. Hladovka. Obmedziť príjem stravy je ten najprimitívnejší spôsob, ako schudnúť.
  2. Diéta. Mnoho diét na chudnutie je veľmi populárnych. Ani jedna nefunguje. Či už bláznite s ryžovou, atkinsovou, alebo vajíčkovou diétou, vždy viac ohrozujete vlastné zdravie, ako tuk na bruchu. Iste. Schudnete pár kíl. Odvážte sa však pár týždňov alebo mesiacov po diéte. Zaplačete.
  3. Prachy. Na túžbe schudnúť parazituje veľa firiem. Ponúkajú za dosť drahé ceny mnoho produktov, ktoré sľubujú že vám umožnia schudnúť. Výživové doplnky, stroje na chudnutie, kúry, poradenstvo... Obezita nie je spôsobená peniazmi. Keby bola, stačilo by ich odovzdať.
  4. Hlúposť, nekompetentnosť. Niektorí ľudia chcú schudnúť, ale nemajú chuť zistiť, ako sa to robí správne a účinne. Potom sa riadia bodom 1 až 3. Trápia sa, bojujú – len nechudnú. Neopakujte túto chybu. Naučte sa základy racionálnej životosprávy a dodržiavajte ich. To je spôsob, ako sa vám podarí schudnúť.

Je vždy smutné stretnúť ženy, ktoré sú značne obézne. Keď sa s nimi rozprávam vždy rozprávajú, aký mali ťažký život. Väčšinu času sa snažili schudnúť, držali rôzne diéty, obmedzujú sa. Napriek tomu všetkému sú tučné. Ako je to možné? Často len preto, že vôbec nevedia, čo kúpiť v potravinách. A tak kupujú len na základe chuti, ceny a pekného obalu.

Skrytý cukor v potravinách
Neraz sa výrobcovia predháňajú vzbudiť ilúziu, že niektorá ich potravina je zdravá a prípadne dokonca vhodná aj pri chudnutí. Niekedy dokonca zachytíte aj reklamnú kampaň, kedy sa snažia predať keksy, ako vhodnú potravinu. Ako to je? Na k...
Jedzte jedlo a nie chemikálie
Ak sa dá, uprednostňujte potraviny, v ktorých je čo najmenej pridanej chémie. Rozpoznáte to na obale. Výrobcovia sú povinní popísať z akých látok sa skladá ich výrobok. Mnoho z pridaných látok začína v označení písmenom E. Ľudovo sa ...
Sú sušené hrozienka vhodné pri chudnutí?
Sušené hrozienka sú obľúbená potravina. Dá sa nimi obohatiť kaša z ovsených vločiek, aj proteínové tyčinky. Pri chudnutí sa však na hrozienka musia používať obzvlášť opatrne. Pozrime sa na jedny z bežných raňajok. Biely jogurt, ovs...
heart cart thumbs-up cross menu arrow-right